II CHARYTATYWNY TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ "GRAMY DLA WALDKA" '2016

Dnia 30 stycznia 2016 roku odbył się II Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej „Gramy dla Waldka”, której organizatorem było MOSIR Czeladź, Miasto Czeladź oraz Jura Cup Łazy.
W turnieju wzięło udział 20 drużyn. Już od godziny 8:00 rano w Hali MOSiR Czeladź do walki przystąpiły następujące drużyny: Bodzio Team I, Mad Mick, Coca Cola Katowice, Spartan Race Team oraz Górnik Piaski. Mecze były zacięte ale szale awansu do rozgrywek pucharowych przechyliły się na korzyść Górnika Piaski oraz drużyny Bodzio TEAM. Od godziny o 10:00 do rywalizacji stanęły następne 5 drużyn: Łazowianka Łazy ,Bodzio Team II, Ostoja Żelisławice, Czeladź Biega oraz Los Menelos. Była to bardzo silna grupa ,ponieważ wystąpiły drużyny zrzeszone oraz drużyny zbudowane z zawodników grających na co dzień na boiskach trawiastych. Po meczach grupowych okazały się zwycięskie Ostoja Żelisławice oraz czarny koń grupy – Les Menelos. Od godziny 12:00 rozpoczęła zmagania grupa C, gdzie do walki stanęły następujące drużyny: Samorządowcy Czeladzi, Sengam Sport, KWK Staszic oraz drużyna Sągorsi.
Drużyna Sengam Sport nie dała szans pozostałym drużynom i z kompletem punktów awansowała do dalszej fazy rozgrywek natomiast o drugie miejsce walczyły drużyny Sągorsi oraz KWK Staszic, zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna ta druga KWK. Od godziny 14:15 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, na którym zaszczycili nas swoją obecnością niesamowici goście tacy jak: Kamil Kosowski ( Reprezentant Polski , Mistrz Polski w piłce nożnej),Dariusz Dudek (Zawodnik m.in. Legii Warszawa i Widzewa Łódź,brat Jerzego Dudka),Łukasz Konopka(aktor ,,Na wspólnej,, / ,,M,, jak miłość) oraz Marcin Czubak (finalista programu TOP Szef).Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Zaraz potem wszyscy obecni goście mogli zobaczyć specjalną prezentacje z przebiegu całej akcji charytatywnej dla Waldka przygotowaną przez Patryka Jurczyńskiego, pracownika MOSiR Czeladź. Płytka z prezentacją będzie przekazana rodzinie Waldka. Około godziny 14:30 rozpoczęła się licytacja przedmiotów i gadżetów. Pierwszym przedmiotem był kalendarz z autografem Mariusza Pudzianowskiego, który został wylicytowany za 110 zł, natomiast kosz z kawą WOSSEBA za 270zł. Najwyższe kwoty w licytacji osiągnęły przedmioty przekazane przez znanych sportowców: Koszulka Zagłębie Sosnowiec nr 1(500 zł),Koszulka Zagłębia Sosnowiec nr 2 (550zł), Koszulka Reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika (900zł), Koszulka z autografem Kamila Kosowskiego (600zł), Koszulka z autografem Jakuba Błaszczykowskiego (850zł), Koszulka z autografami Reprezentacji Polski w siatkówce-(600zł), Koszulka Reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami kadrowiczów wraz ze sztabem szkoleniowym (1500zł) Piłka z autografami Reprezentacji Polski w piłce nożnej (1000zł) oraz piłka z autografami zawodników Legii Warszawa ( 600zł).Oprócz „dużej licytacji”, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, odbyła się również „mała licytacja” , która była prowadzona między meczami grupowymi. Dochód z niej wynósł 10.990 zł. O16:00 do walki o awans do ćwierćfinału weszła drużyna „Przyjaciół Waldka” w składzie między innymi: Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec , Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Dariusz Dudek, Łukasz Konopka, Jordan Maciejowski, Bogdan Pikuta. Oprócz drużyny „Przyjaciół Waldka” w ostatniej grupie zagrali :Rodzice Team, RŚLG Katowice, Arcelor Mittal oraz Komandor Śląsk. Po zaciętych i wyrównanych meczach do dalszej fazy rozgrywek awansowały zespoły RŚLG Katowice oraz Komandor Śląsk. Po całodniowych rywalizacjach 20 drużyn, wyłoniliśmy najlepszą czwórkę turnieju.

I miejsce zajęła drużyna Komandor, II miejsce drużyna RŚLG Katowice, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Górnika Piaski, która pokonała w meczu o 3 miejsce zespół Sengam Sport. Podczas imprezy wyłoniono najlepszego bramkarza turnieju , który okazał się zarazem najmłodszym bramkarzem (12lat) a został nim Oskar Cieślik (Bodzio TEAM) I, najlepszym strzelcem został Jakub Machura, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Piętka z KS Górnika Piaski Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe najlepszym drużynom i zawodnikom wręczyli: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź Beata Zawiła oraz kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji– Mateusz Cichoń W czasie turnieju zbierane były pieniądze dla Waldka, między innymi poprzez:
-Wolontariuszy ,którzy dzielnie się spisywali zbierając fundusze od gości przybyłych na turniej.
-Stoisko z gadżetami oraz pamiątkami z turnieju, które prowadzone było przez Agencje Reklamową „Agness” oraz Akademia Wyobraźni „Kajune”.
-Kiermasz książek zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
-Stoisko z kawą, herbata, ciastem oraz napojami.
Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt przekazać najważniejszą informację tego turnieju. Po przeliczeniu 42 puszek na dzień 30 stycznia br. udało się zebrać 23.721,60, ale to nie koniec naszej akcji, ponieważ zbiórka pieniędzy będzie jeszcze prowadzona w następnym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w szkole Podstawowej nr 3. Przypominamy, że oficjalne rozpoczęcie zbiórki pieniędzy trwa od 16 stycznia 2016 roku.
Dotarliśmy do wolontariuszy, którzy za pozwoleniem i pomocą dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi, Gimnazjum nr 2,Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Będzinie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi zorganizowali zespół, który zbierał pieniądze w CH M1 Czeladź. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Dyrektora CH M1 Czeladź Borysława Niźnika, za pomoc w uzyskaniu pozwolenia na zbiórkę w swoim obiekcie. Następnie członkowie Czeladzkie Inicjatywy Samorządowej prowadzili aktywną opiekę nad wolontariuszami oraz zbierali pieniądze na targowiskach w Czeladzi oraz przy większy sklepach sieciowych. Fundusze zbieraliśmy również podczas zebrań rodziców w takich szkołach jak: Miejski Zespół Szkół w Czeladzi, Szkoła Podstawowa nr 1 ,Szkoła Podstawowa nr 3,Szkoła Podstawowa nr 7,Gimnazjum nr 2 .

Nie tylko młodzież stanęła na wysokości zadania, co warto podkreślić, czeladzkie przedszkola również wzięły udział w Akcji. Serdecznie dziękujemy naszym milusińskim rodzicom i dyrektorom. W zbiórkę funduszy włączyły się miejskie instytucję:
-Urząd Miejski Czeladź
-Zakład Inżynierii Komunalnej w Czeladzi
-Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi
-Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej
-Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
-Zakład Budynków Komunalnych
-Miejska Biblioteka Publiczna
-Muzeum „Saturn” w Czeladzi
Oficjalny wynik charytatywnej akcji „Gramy dla Waldka” podamy 9 lutego.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów oraz współorganizatorów akcji charytatywnej oraz II Charytatywnego Turnieju „Gramy dla Waldka”:
-Wydział Edukacji i Polityki Społecznej w Czeladzi
-Miejska Biblioteka Publiczna
-Przedstawicieli Czeladzkiej Inicjatywy Samorządowej
-Akademia Wyobraźni „Kajune” – Anna Polniaszek
-Agencja Reklamowa „Agness” – Agnieszka Skowron
-Trenerowi - Bogdanowi Pikucie
-Delta Oil
-Dyrektora CH M1 Czeladź – Łukasz Krysiak
-Firma Totu
-Decathlon Sosnowiec
-Rycerski Hotel – Stefan Gos
-Przedszkole Calineczka
-Energy
-Baby Planet
-Mercedes Benz Sosnowiec – Łukasz Cichy
-Eurocas Volvo – Marcin Feruś
-Mad Mick

-Wolontariusze z:
-Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi
-Gimnazjum nr 2 w Czeladzi
-Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Będzinie
-Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi
-Przedszkole nr 1,Przedszkole nr 4,Przedszkole nr 5,Przedszkole nr 7,Przedszkole nr 9 ,Przedszkole nr 10,Przedszkole nr 11
-Miejski Zespół Szkół w Czeladzi, Szkoła Podstawowa nr 1 ,Szkoła Podstawowa nr 3,Szkoła Podstawowa nr 7,Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Będzinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi.
-Urząd Miejski Czeladź
-Zakład Inżynierii Komunalnej w Czeladzi
-Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi
-Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej
-Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
-Zakład Budynków Komunalnych
-Miejska Biblioteka Publiczna
-Muzeum „Saturn” w Czeladzi

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców II Charytatywnego Turnieju „Gramy dla Waldka” oraz wielkie dzięki dla pozostałych drużyn za wzięcie udziału w tak ważnej dla nas imprezie.
A wszystkim organizatorom, współorganizatorom oraz sponsorom wyżej wymienionym dedykujemy cytat z wiersza Adama Asnyka:

„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,
gdy drugim radość w niedoli przynoszą”ELIMINACJE

GRUPA A

1BODZIO TEAM I - MAD MICK1 : 1
Pluta - Dąbek
2COCA COLA - COCA COLA2 : 1
Złocki,Sośniak - Janiak
3GÓRNIK PIASKI - BODZIO TEAM I2 : 0
Piętka,Tomanek -
4MAD MICK - SPARTAN0 : 4
- Majchrzak x2,Janiak, Szczepański
5COCA COLA - GÓRNIK PIASKI1 : 1
Witek - Tomanek
6SPARTAN - BODZIO TEAM I1 : 2
Gawlik - Pluta x2
7MAD MICK - MAD MICK3 : 3
Ciemięga,Swatkowski x2 - Złocki,Witek x2
8SPARTAN - GÓRNIK PIASKI0 : 2
- Żmuda,Sierka
9BODZIO TEAM I - COCA COLA4 : 2
Gwazda x4 - Sośniak x2
10MAD MICK - GÓRNIK PIASKI0 : 3
- Żmuda,Kapral,Jabłoński

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1GÓRNIK PIASKI108-1
2BODZIO TEAM I77-6
3COCA COLA58-7
4SPARTAN RACE TEAM36-6
5MAD MICK24-11


GRUPA B

1ŁAZOWIANKA - BODZIO TEAM II1 : 0
Bordel -
2OSTOJA - CZELADZ BIEGA3 : 1
Machura x3 - Jeżak
3LOS MENELOS - ŁAZOWIANKA0 : 1
- Winnicki
4BODZIO TEAM II - CZELADZ BIEGA1 : 0
Szymański -
5OSTOJA - LOS MENELOS0 : 2
- Różański x2
6CZELADZ BIEGA - ŁAZOWIANKA2 : 1
Ryczko,Jężak - Winnicki
7BODZIO TEAM II - OSTOJA0 : 4
- Sychowicz x2,Machura x2
8CZELADZ BIEGA - LOS MENELOS0 : 0
-
9ŁAZOWIANKA - OSTOJA0 : 2
- Machura x2
10BODZIO TEAM II - LOS MENELOS0 : 4
- Filosek,Marczak,Marcisz,Różański

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1OSTOJA ŻELISŁAWICE99-3
2LOS MENELOS76-1
3ŁAZOWIANKA ŁAZY63-4
4CZELADZ BIEGA43-5
5BODZIO TEAM II31-9


GRUPA C

1SENGAM SPORT - KWK STASZIC2 : 1
Chudy,Słomkowski - Benek
2SAMORZĄDOWCY - KWK STASZIC1 : 2
Majer - Pierzchała.D, Putek
3SENGAM SPORT - SĄGORSI5 : 0
Słomkowski,Kania,Kozłowski,Sus x2 -
4SAMORZĄDOWCY - SENGAM SPORT1 : 4
Majer - Gibowicz x2, Sus x2
5KWK STASZIC - SĄGORSI4 : 1
Putek x2,Tucholski,Benek - Sychecki
6SAMORZĄDOWCY - SĄGORSI0 : 1
- Kuciński

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1SENGAM SPORT911-2
2KWK STASZIC67-4
3SĄGORSI32-9
4SAMORZĄDOWCY02-7


GRUPA D

1PRZYJACIELE WALDKA - RODZICE TEAM1 : 1
Dudek - Broszczyk
2RŚLG - ARCELOR0 : 0
-
3KOMANDOR - PRZYJACIELE WALDKA0 : 0
-
4RODZICE TEAM - ARCELOR2 : 0
Zacharski, Zaton -
5RŚLG - KOMANDOR0 : 0
-
6ARCELOR - PRZYJACIELE WALDKA1 : 1
Szata - Pluta
7RODZICE TEAM - RŚLG0 : 2
- Stanikowski, Kozak
8ARCELOR - KOMANDOR0 : 5
- Siedlecki, K.Jakubczyk x2,Pawłowski x2
9PRZYJACIELE WALDKA - RŚLG0 : 2
- Kubara,Stanikowski
10RODZICE TEAM - KOMANDOR0 : 3
- Kordalski,Pawłowski x2

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1KOMANDOR ŚLĄSK88-0
2RŚLG KATOWICE84-0
3RODZICE TEAM43-6
4PRZYJACIELE WALDKA22-4
5ARCELOR MITALL21-8
ĆWIERĆFINAŁY

74GÓRNIK PIASKI - KWK STASZIC4 : 0
Piętka x2, Żmuda,Kapral -
75OSTOJA ŻELISŁAWICE - RŚLG KATOWICE0 : 2
Stanikowski, Kubara - Stanikowski, Kubara
76SENGAM SPORT - BODZIO TEAM I1 : 1 pk.6:5
Madej R. - Gwazda
77KOMANDOR ŚLĄSK - LOS MENELOS2 : 0
Matusiak, Jakubczyk.D -PÓŁFINAŁY

78GÓRNIK PIASKI - RŚLG KATOWICE1 : 1 pk.1:3
Piętka - Kozak
79SENGAM SPORT - KOMANDOR ŚLĄSK1 : 1 pk.1:3
Sus - WróbelMECZ O III MIEJSCE

80GÓRNIK PIASKI - SENGAM SPORT1 : 1 pk.3:1
Piętka - ŚwieczkaMECZ O I MIEJSCE

81KOMANDOR ŚLĄSK - RŚLG KATOWICE2 : 1
Matusiak,Jakubczyk.D - WilczekNajlepszy strzelec - JAKUB MACHURA- OSTOJA ŻELISŁAWICE

Najlepszy zawodnik - PIĘTKA RADOSŁAW -GÓRNIK PIASKI

Najlepszy bramkarz - OSKAR CIEŚLIK- BODZIO TEAM I

Galeria zdjęć z turnieju do obejrzenia TUTAJStrone odwiedzono razy

PARTNERZY :