3 EDYCJA - JURA CUP '2015

"Bratobójczy finał"

Mnóstwo emocji przyniosła 3 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szóstek Piłkarskich Jura Cup Łazy. W dwudniowych zmaganiach toczonych na obiektach sportowych w Łazach uczestniczyło 28 drużyn.

W sobotę (27 czerwca) rywalizacja toczyła się na miejscowym "Orliku" oraz murawie stadionu miejskiego. Drużyny zostały podzielone na pięć grup, a awans do kolejnej fazy uzyskały zespoły, które zajęły miejsca od 1 do 3, oraz dwa zespoły z najlepszym bilansem z 4 miejsca. W finałach (28 czerwca) dołączył do nich triumfator ubiegłorocznej edycji - CMC Logistyka. Również ta faza zaczęła się od pojedynków grupowych (6 grup po 3 zespoły). Do ćwierćfinałów awansowali zwycięzcy grup i dwie drużyny z drugiego miejsca. Etap ten rozpoczął rywalizację w systemie play-off.

Najlepsi w całym turnieju okazali się zawodnicy TS 10ka.pl Zabrze, którzy w decydującym meczu pokonali AKS Grzybowice Zabrze, skuteczniej egzekwując rzuty karne (3-2). W regulaminowym czasie był remis 1-1. Również w przypadku meczu o miejsce trzecie niezbędny okazał się konkurs "karnych", który dał miejsce na najniższym stopniu podium piłkarzom MORS Jastrzębie (1-1 w meczu, 3-1 w karnych).

- Poziom sportowy turnieju z roku na rok jest wyższy, a stawka staje się coraz bardziej wyrównana. Było to zwłaszcza widoczne w decydującej fazie poczynając od ćwierćfinałów. Zawitały do nas nowe ekipy, które pokazały się z bardzo dobrej strony i zajęły miejsce na podium. Warto podkreślić, że dotychczasowi triumfatorzy turnieju pojawili się w mocnych składach. O ich odpadnięciu decydowały mniej precyzyjnie wykonywane rzuty karne. Cieszymy się, że turniej staje się coraz bardziej rozpoznawalny na terenie naszego kraju - mówi Adrian Kania, jeden z organizatorów turnieju.

- Żeby zaistnieć trzeba się rozwijać. To jeden z priorytetowych celów jakie stawiamy sobie przed każdą edycją turnieju Jura Cup Łazy. Stąd też w tym roku pojawiły się nowe elementy tj. rywalizacja dla najmłodszych z rocznika 2004 i 2005( Udział wzięły drużyny OSPEL WIERBKA,ZEW KAZIMIERZ,UKS JEDYNKA ŁAZY,WARTA ZAWIERCIE) w tym przypadku wynik nie był najważniejszy,tylko liczyła się dobra zabawa dla dzieciaków,a także pokaz mistrza świata we freestyle football Pawła Skóry, który pozwolił nam spojrzeć na piłkę z innej perspektywy. Jako organizatorów cieszy nas, że do grona dotychczasowych partnerów-sponsorów (Sengam Sport, Park Wodny Jura,Osir Łazy,KKS Łazowianka Łazy, Salon Fryzjerski "Pasja",HDI RATHDOWNEY, pizzeria Moreno, T.Kwaczała,Euro Marketing trofea sportowe) dołączyli przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych. Patronat honorowy objęli Wiceminister Gospodarki Anna Nemś, Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona oraz Burmistrz Miasta Łazy Maciej Kaczyński.Podziękowania również Dla ADRIANA NOCUNIA I MARCINA NOWAKA byłych zawodników KKS-U,za ufundowane nagrody oraz podziękowanie dla Maćka Smolenia za pomoc graficzną w przygotowaniu plakatów i banerów. Jesteśmy zadowoleni, że nasz pomysł zdobywa aprobatę wśród nowych klubów - dodaje współorganizator Sebastian Dziedzic.


ELIMINACJE

GRUPA A

1SENGAM - NANKATSU3 : 0
Gajewicz x2, Mąka -
2HAMMERS - ALDACH2 : 1
Sowa,Bebak - Minor
3KNURÓW - MISTAL1 : 1
Zagórski - Cyganek
4SENGAM - ALDACH1 : 5
Adamiecki - Papaj x2,Minor,Rolek,Ilorowski
5NANKATSU - MISTAL2 : 3
Sierka x2 - Słomkowski x2,Łoboda
6HAMMERS - KNURÓW2 : 6
Czechowski,Wilk - Kozdroń x2,Flis D.,Krusiński x2,Zagórski
7SENGAM - MISTAL1 : 2
Gajewicz - Łoboda, Cyganek
8ALDACH - KNURÓW0 : 5
- Wiercioch x2,Zagórski,Stopa,Górka
9NANKATSU - HAMMERS2 : 5
Sierka x2 - Dudłak x2,Czechowski,Kyrcz B.,Nocuń
10SENGAM - KNURÓW4 : 0
Gajewicz,Mąka x2, Adamiecki -
11MISTAL - HAMMERS2 : 1
Łoboda x2 - Czechowski
12ALDACH - NANKATSU5 : 2
Minor x2,Winiarski,Adamus x2 - Wylon,Przewieźlik
13SENGAM - HAMMERS3 : 0
Gajewicz,Adamiecki,Madej S. -
14KNURÓW - NANKATSU4 : 3
Kozdroń x4 - Oprych,Sierka,Wylon
15MISTAL - ALDACH5 : 1
Łoboda x4, Cyganek - Minor

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1MISTAL KATOWICE1313-6
2TKKF KNURÓW1016-10
3SENGAM SPORT912-7
4HAMMERS TEAM610-14
5ALDACH SZCZEKOCINY612-15
5NANKATSU CYNKÓW09-20


GRUPA B

1GRZYBOWICE - WIERBKA3 : 1
Konieczny,Skutnik,Rakowiecki - Nowak
2ZŁOTY POTOK - CANNON5 : 1
Nowak Ł.x2,Nowak D.x2,Nowak M. - Żak
3CHUPACABRA - PSARY2 : 1
Kołodziej x2 - Stefaniak
4GRZYBOWICE - CANNON4 : 0
Maciaszczyk x3,Konieczny -
5WIERBKA - PSARY7 : 1
Nowak x3,Tokarski x2,Ziaja K.,Słowik - Szafruga
6ZŁOTY POTOK - CHUPACABRA6 : 2
Suliński x2,Nowak Ł.x2,Nowak D.x2 - Gołman M.x2
7GRZYBOWICE - PSARY9 : 1
Rakowiecki x3,Buchała,Front,Skutnik,Kaiser,Mciaszczyk,Kapała - Szczypa
8CANNON - CHUPACABRA2 : 3
Jankowski,Dubiak - Kołodziej x2,Gołman T.
9WIERBKA - ZŁOTY POTOK5 : 3
Nowak,Ziaja K.x2,Kurczek,Słowik - Suliński x3
10GRZYBOWICE - CHUPACABRA3 : 1
Rakowiecki x2,Konieczny - Kołodziej
11PSARY - ZŁOTY POTOK1 : 6
Szafruga - Suliński x4, Nowak M.x2
12CANNON - WIERBKA1 : 2
Dubiak - Nowak x2
13GRZYBOWICE - ZŁOTY POTOK2 : 2
Konieczny,Rakowiecki - Suliński x2
14CHUPACABRA - WIERBKA1 : 7
Kołodziej - Nowak x2,Lis,Kurczek,Musialski x2,Tokarski
15PSARY - CANNON4 : 0
Szafruga x2,Duś, Stefaniak -

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1AKS GRZYBOWICE ZABRZE1321-5
2PILICA WIERBKA1222-9
3ZŁOTY POTOK1022-11
4CHUPACABRA69-19
5IW PSARY38-24
5AKS CANNON KRUSIN04-18


GRUPA C

1SEMI - KOMANDOR0 : 0
-
2ALLEGRO - INTER5 : 0
Małolepszy x2,Marek x2, Kotas -
3SEMI - ALKO GÓRKA2 : 1
Szypuła x2 - Samobójcza
4KOMANDOR - INTER4 : 1
Pawłowski, Kordalski, Matusiak x2 - Notoński
5ALLEGRO - ALKO GÓRKA2 : 4
Kotas, Małolepszy - Białas, Białek P.x2, Piżuch A.
6INTER - SEMI1 : 4
Golis - Wojciechowski x3,Bednarek
7KOMANDOR - ALLEGRO3 : 1
Jakubczyk K.x2,Matusiak - Małolepszy
8INTER - ALKO0 : 6
- Białek M.,Piżuch A.,Białek P.x2,Cholewka,Piżuch Ł.
9SEMI - ALLEGRO2 : 3
Chyla, Wojciechowski - Marek x2, Małolepszy
10KOMANDOR - ALKO3 : 1
Kordalski, Jakubczyk K.,Pawłowski - Białas

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1KOMANDOR ŚLĄSK1010-3
2SEMI NOSIADEK GORDON78-5
3ALKO GÓRKA ŁAZY612-7
4ALLEGRO BYSTRZANOWICE611-9
5INTER KASZTELAN02-19


GRUPA D

1ART-BUD - MORS0 : 2
- Kawula, Janulek
2MARIUSZE - CYKLON3 : 1
Januszewski x2,Jakubczyk - Bobrowicz
3ART-BUD - DREW-MET2 : 0
Zelek, Adamowicz -
4MORS - CYKLON4 : 1
Zajączkowski x3,Janulek - Gimzia
5MARIUSZE - DREW-MET1 : 2
Banaszak - Kukułka, Zieliński
6CYKLON - ART-BUD1 : 4
Zemło - Sawicki x2,Zelek, Adamowicz
7MORS - MARIUSZE2 : 0
Musioł T.x2 -
8CYKLON - DREW-MET2 : 0
Bobrowicz x2 -
9ART-BUD - MARIUSZE3 : 3
Sawicki,Zelek,Adamowicz - Banaszak X2,Jakubczyk
10MORS - DREW-MET1 : 0
Zajączkowski -

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1MORS JASTRZĘBIE129-1
2ART-BUD99-6
3MARIUSZE FUTBOLU67-8
4CYKLON ROGOŹNIK35-11
5DREW-MET32-6


GRUPA E

1STALPROFIL - EPOMPA1 : 0
Wieczorek -
2PROMIL - PCIMIANIE1 : 5
Kuchniarz - Guguła x3,Majcherkiewicz x2
3STALPROFIL - TS 10tka0 : 5
- Hajok x3,Golly,Pyza
4EPOMPA - PCIMIANIE2 : 2
Szlauer x2 - Guguła x2
5PROMIL - TS 10tka0 : 9
- Wolniewicz x2,Hajok x4,Pyza,Piskorz x2
6PCIMIANIE - STALPROFIL5 : 0
Majcherkiewicz x3,Guguła,Pydych -
7EPOMPA - PROMIL1 : 1
Szlauer - Leks
8PCIMIANIE - TS 10tka1 : 4
Majcherkiewicz - Hajok,Tarkowski,Piskorz,Golly
9STALPROFIL - PROMIL4 : 1
Wieczorek D.x3,Wieczorek R. - Habiński
10EPOMPA - TS 10tka1 : 6
Szlauer - Hajok x4,Golly x2

TABELA KOŃCOWA

Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1TS 10tka Zabrze1224-2
2PCIMIANIE Klucze713-7
3STALPROFIL D.Górnicza65-11
4EPOMPA Ustroń24-10
5PROMIL Ujejsce13-19




ETAP II

Grupa A

TABELA KOŃCOWA

61MISTAL - WIERBKA7 : 0
Łoboda x4,Rakoczy,Lamentowicz,Cyganek -
62WIERBKA - ALKO GÓRKA0 : 3
- Białek M.,Białek P. Piżuch A.
63MISTAL - ALKO GÓRKA0 : 2
- Piżuch A.,Piżuch Ł.
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1ALKO GÓRKA Łazy65-0
2MISTAL Katowice37-2
5PILICA Wierbka00-10

Grupa B

TABELA KOŃCOWA

64AKS GRZYBOWICE - SENGAM1 : 0
Kapała -
65SENGAM - SEMI2 : 0
Mąka,Adamiecki -
66AKS GRZYBOWICE - SEMI4 : 0
Front,Konieczny x2,Skutnik -
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1AKS Grzybowice65-0
2SENGAM Sport32-1
5SEMI Nosiadek Gordon00-6

Grupa C

TABELA KOŃCOWA

67KOMANDOR - KNURÓW2 : 1
Jakubczyk D.x2 - Górka
68KNURÓW - ZŁOTY POTOK1 : 3
Górka - Nowak M.,Nowak Ł.x2
69KOMANDOR - ZŁOTY POTOK1 : 2
Jakubczyk D. - Nowak Ł.,Suliński
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1ZŁOTY Potok65-2
2KOMANDOR Śląsk33-3
5TKKF Knurów02-5

Grupa D

TABELA KOŃCOWA

70MORS - PCIMIANIE1 : 1
Musiał T. - Majcherkiewicz
71PCIMIANIE - HAMMERS3 : 4
Majcherkiewicz x2,Łaksa - Czechowski,Sowa,Mirga,Sławkowski
72MORS - HAMMERS4 : 1
Musiał T.,Malec,Sadowski,Ożlański - Czechowski
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1MORS Jastrzębie34-2
2HAMMERS TEAM35-7
5PCIMIANIE Klucze14-5

Grupa E

TABELA KOŃCOWA

73TS 10tka - MARIUSZE3 : 0
Piskorz, Hajok x2 -
74MARIUSZE - ALLEGRO2 : 1
Świerzewski,Januszewski - Karoń
75TS 10tka - ALLEGRO4 : 0
Hajok x3,Chuptyś -
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1TS 10tka Zabrze68-1
2MARIUSZE Futbolu32-4
5ALLEGRO Bystrzanowice01-6

Grupa F

TABELA KOŃCOWA

76CMC - ART-BUD5 : 1
Marek,Matusiak x2,Karpiński x2 - Zelek
77ART-BUD - STALPROFIL3 : 0
Sawicka A.,Sawicki B.,Zelek -
78CMC - STALPROFIL3 : 0 v.o.
-
Lp.Nazwa drużynyPkt.Bramki
1CMC Logistyka68-1
2ART-BUD34-5
5STALPROFIL00-6




ĆWIERĆFINAŁY

79ALKO GÓRKA - AKS GRZYBOWICE0 : 2
- Skutnik,Konieczny
80ZŁOTY POTOK - MORS0 : 2
- Sam., Sadowski
81TS 10tka - CMC2 : 2 pl.3:2
Chuptyś,Hajok - Szadkowski x2
82MISTAL - SENGAM4 : 1
Lamentowicz x2,Łoboda x2 - Mąka



PÓŁFINAŁY

83AKS GRZYBOWICE - MORS1 : 1 pk.4:3
Kaiser - Kąkol
84TS 10tka - MISTAL5 : 1
Hajok x3,Piskorz,Wolniewicz - Łoboda



MECZ O III MIEJSCE

85MORS - MISTAL1 : 1 pk.3:1
Malec D. - Słomkowski



MECZ O I MIEJSCE

86TS 10tka - AKS GRZYBOWICE1 : 1 pk.3:2
Hajok - Front



RAFAŁ HAJOK ( TS 10ka.pl ZABZRE) 22 -bramki

Najlepszy zawodnik - KDOMINIK KONIECZNY ( AKS GRZYBOWICE ZABRZE)

Najlepszy bramkarz - MARCIN MUSIOŁ ( MORS JASTRZĘBIE)

Najładniejsza bramka turnieju - DAWID SŁOMKOWSKI (MISTAL)

Najładniejsza parada obronna - ADRIAN NOCUŃ ( HAMMERS TEAM)

Puchar FAIR PLAY - PCIMIANIE KLUCZE



SKŁADY DRUŻYN:

SENGAM SPORT-Marcin Drozdzik,Michał Mąka,Rafał Majchrowski,Michał Sus,Michał Gajewicz,Adrian Kania,Damian Kościelny,Madej Robert,Madej Sławomir,Graca Wojciech, Adamiecki Damian.
MISTAL KATOWICE-Zeman Łukasz,Łoboda Dawid,Słomkowski Dawid,Rakoczy Krzysztof,Bednarski Krzysztof,Lamentowicz Jacek,Cyganek Michał,Suwalski Bartłomiej.
TKKF KNURÓW-Górka Krzysztof,Wiercioch Dawid,Flis Bartłomiej,Zagórski Przemysław,Stopa Maciej,Górka Grzegorz,Kozdroń Damian,Flis Damian,Krusiński Grzegorz,Idziaszek Kacper.
ALDACH SZCZEKOCINY- Adamus Sławomir,Lubaś Piotr,Koprowski Adrian,Rolek Łukasz,Adamus Krzysztof,Winiarski Łukasz,Papaj Konrad,Sułkiewicz Sebastian,Stefański Michał,Minor Krzysztof,Kowalczyk Tomasz.
NANKATSU CYNKÓW- Sierka Grzegorz,Grzybek Damian,Oprych Szymon,Przewiezlik Daniel,Białas Mateusz,Bok Rafał,Wylon Bartłomiej.
HAMMERS TEAM- Kyrcz Błażej,Kyrcz Bartosz,Dudłak Mateusz,Bebak Andrzej,Sowa Przemysław,Czechowski Marcin,Wilk Krzysztof,Nocuń Adrian,Bereda Grzegorz,Sławkowski Michał.
AKS GRZYBOWICE ZABRZE-Buchała Łukasz,Front Paweł,Skutnik Dawid,Kaiser Mateusz,Maciaszczyk Dawid,Rakowiecki Daniel,Konieczny Dominik,Kapała Dawid,Kapała Patryk,Łączek Kamil
AKS CANNON KRUSINŻak Tomasz,Zaskórski Michał,Czaja Krystian,Zimny Radosław,Urbańczyk Damian,Dubiak Michał,Oleksiak Kamil,Grzybek Bartłomiej,Jankowski Dominik.
KS ZŁOTY POTOK- Stępień Jacek,Lamch Arkadiusz,Nowak Łukasz,Nowak Damian,Niepsuj Marcin,Suliński Kamil,Nowak Marcin, Nocoń Piotr,Łatka Michał, Janta Maciej.
PILICA WIERBKA- Kapek Daniel,Szwaja Bartosz,Lis Przemysław,Kurczek Norbert,Nowak Jakub,Ziaja Kamil,Kantor Dawid,Słowik Łukasz,Tokarski Arkadiusz,Musialski Łukasz.
IW PSARY-Mańka Krystian,Stefaniak Łukasz,Matusiak Marcin,Wojtas Adrian,Szafruga Piotr,Szczypa Patryk,Duś Łukasz,Hyla Karol,Smoła Damian,Buchacz Robert,Skórka Mateusz,Krawiec Paweł.
CHUPACABRA-Kołodziej Krzysztof,Gołman Martin,K ołodziej Paweł,Wajda Dawid,Gołman Tadeusz,Kuś Adam,Tunk Mateusz,Waliczek Maciej,Rytał Artur,Krakowski Łukasz.
ALLEGRO BYSTRZANOWICE-Skowron Dawid,Skowron Marcin,Guła Krystian,Kalyta Mikołaj,Kotas Damian,Małolepszy Bartosz,Małolepszy Krzysztof,Marek Dominik,Karoń Michał,Kapral Jacek.
SEMI NOSIADEK GORDON-Kozłowski Karol,Bednarek Dawid,Szypuła Karol,Mikołajek Fabian,Werner Marcel,Wikar Roman,Uliarczyk Szymon,Hyla Patrycjusz,Kołodziejczyk Grzegorz,Wikar Wojciech,Mańka Paweł,Wojciechowski Sebastian,Krzask Adam.
KOMANDOR ŚLĄSK- Zybura Krystian,Szenowski Rafał,Schpeń Dariusz,Rusek Robert,Żokowski Mateusz,Jakubczyk Karol,Matusiak Dawid,Jakubczyk Dawid,Pawłowski Łukasz,Kordalski Paweł.
ALKO GÓRKA ŁAZY- Białek Michał,Piżuch Adrian,Białas Krzysztof,Białek Piotr, Cholewka Artur,Mucha Tobiasz,Borawski Artur,Panek Maciej,Piżuch Łukasz,Krzywdziński Krystian,Makowski Jarosław,Kimla Tomasz.
INTER KASZTELAN- Martin Caban,Flisowski Kamil,Ciekot Tomasz,Strach Marcin,Rak Krzysztof,Mizera Konrad,Nowak Adam,Golis Szymon,Mechelewski Tomasz,Notoński Krystian,Owczarczyk Rafał.
TKKF MORS JASTRZĘBIE-Zajączkowski Damian,Musioł Tomasz,Malec Dawid,Kąkol Kacper,Kawula Kacper,Musioł Marcin,Musioł Tomasz,Malec Marcin,Sadowski Krzysztof,Janulek Robert,Adamczyk Dawid,Ozlański Dawid,Gawłowski Mariusz.
MARIUSZE FUTBOLU- LHoffmann Krzysztof,Świerzewski Mateusz,Januszewski Mateusz,Jakubczyk Michał,Banaszak Kamil,Kapuściński Michał,Wzorek Krzysztof,Kozak Mateusz,Niemiec Krzysztof,Szaton Michał.
ART-BUD MIROSŁAW SADOWSKI- Goch Łukasz,Michalski Artur,Sawicki Bartosz,Sawicki Artur,Pasionek Adrian,Zelek Krystian,Dawidek Rafał,Wierzgoń Zbigniew,Kopeć Dawid,Adamowicz Bartosz,Kowaliczek Konrad,Arciszewski Patryk.
CYKLON ROGOŹNIK- Borda Dawid,Zemło Grzegodrz,Sikora Mariusz,Miska Mateusz,Tomczyk Paweł,Ślęzak Mateusz,Bobrowicz Mateusz,Janik Dariusz,Gimzia Emil.
DREW-MET-Zwolan Łukasz,Hutnik Bartosz,Rasztabiga Jarosław,Małka Kamil,Kukułka Artur,Latko Damian,Kwaśniak Sebastian,Zieliński Tomasz,Zamora Łukasz,Otczyk Patryk.
PCIMIANIE KLUCZE- Mucha Damian,Wołkiewicz Filip,Poczęsny Hubert,Pydych Paweł,Guguła Szymon,Łaksa Marcin,Majcherkiewicz Grzegorz,Smętek Marek,Skrzypczak Jacek,Ziębiński Dariusz,Słaboń Mateusz.
STALPROFIL- Chojnacki Sebastian,Pańczyk Robert,Wieczorek Daniel,Konieczny Mateusz,Piwowarczyk Paweł,Wieczorek Radosław,Miodek Kamil,Gawron Przemysław,Stawarz Mariusz.
PROMIL UJEJSCE-Kachniarz Grzegorz,Rusiński Marcin,Nowak Jacek,Leks Marcin,Habiński Tomasz,Bzowski Piotr,Kępka Dariusz,Mazurek Damian,Rak MichałKućmierz Piotr,Świątek Mateusz,Szastak Artur.
EPOMPA.PL-Kachniarz Grzegorz,Rusiński Marcin,Nowak Jacek,Leks Marcin,Habiński Tomasz,Bzowski Piotr,Kępka Dariusz,Mazurek Damian,Rak MichałKućmierz Piotr,Świątek Mateusz,Szastak Artur.
TS 10ka.pl ZABRZE-Żerdziński Arkadiusz,Mnochy Ariel, Hajok Rafał,Piskorz Krzysztof,Golly Tomasz,Tur Jacek,Pyza Adrian,Wolniewicz Robert,Solak Damian,Tarkowski Tymoteusz,Rzeżniczek Dawid,Chuptyś Marcin,Kapcio Łukasz,Gładczak Robert,Wesołowski Szymon.
CMC LOGISTYKA-Gaworek Paweł,Surowiec Marek,Marek Adrian,Skowron Rafał,Matusiak Adrian,Łągiewka Marek,Taraszkowski Patryk,Karpiński Dawid,Szadkowski Bogdan.




Galeria zdjęć z turnieju do obejrzenia TUTAJ



Strone odwiedzono razy

PARTNERZY :